top of page

DRZWI REWERSYJNE

T01 rewers.jpg

DRZWI REWERSYJNE

Drzwi rewersyjne w Twoim domu – nie rezygnuj ze spójnego designu! 

Choć nazwa wskazuje na coś o wiele bardziej skomplikowanego są uniwersalnymi drzwiami uchylnymi. 

Jak działają drzwi rewersyjne?

Idea drzwi rewersyjnych jest bardzo prosta. Bez względu na to, w którą stronę będą się otwierać. Do wewnątrz, czy na zewnątrz - będą zawsze pasować do każdego wnętrza. Innymi słowy to rozwiązanie, które pozwala zlicować skrzydło drzwiowe od strony zewnętrznej (np. od strony korytarza), mimo to, że drzwi będą otwierały się do środka pomieszczenia. A najprościej, drzwi z odwrotną przylgą (tak też są nazywane), to takie drzwi, które otwierają się do środka pomieszczenia, ale wyglądają jakby otwierały się na zewnątrz. 
Co zyskujemy przy zastosowaniu drzwi rewersyjnych?  Jeśli na jednej ścianie, sąsiadują ze sobą drzwi i jedne z nich otwierają się na zewnątrz, a drugie do środka pomieszczenia - mimo różnicy w otwieraniu, będą wyglądały tak samo (przy zamkniętych drzwiach).  Uzyskamy równą płaszczyznę sąsiadujących ze sobą drzwi, bez względu na sposób otwierania. 

T01.N.jpg

Drzwi odwrócone, jak często są nazywane drzwi rewersyjne, dają praktycznie niczym nieograniczoną swobodę aranżacyjną, jednocześnie pozwalając na zarządzanie przestrzenią zgodnie z bieżącymi potrzebami. 

Dlaczego warto wybrać drzwi rewersyjne?

Drzwi rewersyjne dają praktycznie niczym nieograniczoną swobodę aranżacyjną, jednocześnie pozwalając na zarządzanie przestrzenią zgodnie z bieżącymi potrzebami. Powodów, które przemawiają za montażem drzwi z systemem odwróconym jest znacznie więcej, niż ekstrawagancki wygląd. To przede wszystkim możliwość uzyskania spójnego designu w swoim domu, mieszkaniu lub biurze. To rozwiązanie szczególnie docenią osoby, które są zmuszone do montowania drzwi w różnej konfiguracji. Kiedy część drzwi w mieszkaniu jest zamykana od wewnątrz, a inne zamykają się na zewnątrz, może to burzyć poczucie harmonii i być dla nas niekomfortowe.

 

bottom of page