top of page

ERGON

ERGON
 

System Ergon to drzwi przesuwno-obrotowe. Innowacyjne rozwiązanie w zakresie stolarki drzwiowej, które umożliwia zredukowanie miejsca do minimum, jakie zajmuje skrzydło drzwi po otwarciu. Dzięki temu można uzyskać znaczącą swobodę komunikacji i przestrzeni do wykorzystania. Dodatkowo pozwalają na zmniejszenie o połowę promienia łuku, po którym otwierają się drzwi bez jednoczesnego zmniejszenia szerokości ciągu komunikacyjnego w przejściu. To wszystko sprawia, że drzwi Ergon doskonale sprawdzają się w ciasnych korytarzach oraz niewielkich aneksach, wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu swobody komunikacji oraz funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni.


Czy drzwi mogą otwierać się do wewnątrz i na zewnątrz? Tak! System Ergon to umożliwia.

 

Jak działają drzwi przesuwno-obrotowe?


Drzwi otwierają się obustronnie ruchem przesuwno-obrotowym. Dodatkowym atutem systemu Ergon jest wysoka jakość elementów składowych, która przekłada się na płynność pracy drzwi oraz lekkość ich obsługi - drzwi przesuwno-obrotowe do otwarcia wymagają zaangażowania mniejszej siły niż drzwi na tradycyjnych zawiasach. Obustronność otwierania pozwala nam samym zdecydować, czy bardziej optymalne będą dla nas drzwi otwierające się do wewnątrz czy na zewnątrz pomieszczenia.

Wszędzie tam, gdzie liczy się ergonomia i ilość zajmowanego miejsca Ergon będzie idealnym rozwiązaniem.

Jak wyglądają drzwi przesuwno-obrotowe?


Skrzydło drzwi Ergon w niczym nie różni się od tradycyjnych drzwi rozwieranych. Sekretem jest system otwierania, który bazuje na prowadnicy umieszczonej w górnej części ościeżnicy. System można wykorzystać w dowolnych drzwiach wewnętrznych, tym samym umożliwiając dopasowanie drzwi do pozostałych skrzydeł otwieranych tradycyjnie. W stolarni Mimek istnieje możliwość zamówienia tego samego wzoru drzwi pod różne systemy otwierania - od tradycyjnie otwieranych, poprzez systemy przesuwne, drzwi  z ościeżnicą ukrytą, aż po drzwi Ergon. W ten sposób każdy otwór drzwiowy w naszym domu możemy wykończyć korzystając z najoptymalniejszego i najbardziej ergonomicznego rozwiązania. 

Drzwi przesuwno-obrotowe w Studio Drzwi Mimek

Drzwi przesuwno-obrotowe wciąż są pewnego rodzaju novum na polskim rynku. Dlatego Klientów zainteresowanych drzwiami Ergon zapraszamy do naszego Studio (Warszawa, ul. Bartycka 24/26 lokal 104), gdzie możecie Państwo samodzielnie przetestować funkcjonalność oferowanego rozwiązania i porównać z alterantywnymi systemami drzwiowymi dla ograniczonych przestrzeni. 

bottom of page