top of page

Białe drzwi – hit ostatnich lat.

Zaktualizowano: 9 sty 2019

Dlaczego warto się na nie zdecydować?


Istotnym elementem wpływającym na ostateczną stylistykę każdego wnętrza są drzwi. Szukasz drzwi ponadczasowych? Takich, które pasują do każdego wnętrza? Chcesz wprowadzić do mieszkania odrobinę elegancji? Wybierz białe drzwi. Co sprawia, że drzwi w kolorze białym święcą tryumfy w ostatnich latach? Poznaj zalety tego rozwiązania.
Sposób na ponadczasowość

Na zmianę koloru ścian lub inne meble mamy ochotę znacznie częściej niż na wymianę drzwi. Każdy, nawet designerski freak doceni korzyści, jakie płyną z wyboru drzwi w kolorze białym. Prostota i klasyka sprawdza się najlepiej.

Białe drzwi dają szerokie możliwości aranżacji. Pasują do wszystkiego. Delikatnie zdobione drzwi w kolorze białym idealnie wpisują się w styl klasyczny. Drzwi o prostej formie w delikatnie połyskującej bieli pozwalają na dodanie charakteru nowoczesnej przestrzeni. Te o strukturze drewna (lub nawet z prawdziwego drewna) genialnie pasują do skandynawskiego wnętrza.


Poznaj zalety białych drzwi Białe drzwi są ponadczasowe i mają mnóstwo innych zalet. Poznaj je wszystkie!

Wprowadzenie lub podkreślenie elegancji

Białe drzwi są eleganckie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na drzwi o prostej budowie, czy te z różnymi akcentami ozdobnymi.Optyczne powiększenie niewielkich powierzchni

Ciasne pomieszczenia nie lubią mocnych akcentów kolorystycznych. Nawet jeśli kochasz kolory, odpuść. Kup kolorowe poduszki, narzutę, czy inne dodatki, nie drzwi. Biel odbija światło. Sprawia, że pomieszczenie wydaje się przestronne. Jest to kluczowe zwłaszcza w korytarzu pozbawionym okien, wąskim przedpokoju czy w klitce zwanej kawalerką.Neutralność lub wyrazistość

Mogą nie wyróżniać się na tle ściany lub stanowić jej mocny punkt. Białe drzwi wkomponowane w ścianę pomalowaną na biało sprawią, że przestrzeń wyda się ujednolicona i drzwi staną się niemalże niewidoczne. Całość stworzy neutralne wnętrze. Z kolei biel drzwi na tle ciemnej ściany pozwoli na wyeksponowanie drzwi prowadzących do konkretnego pomieszczenia. Takie kontrastowe połączenie umożliwia stworzenie eleganckiego, monochromatycznego projektu.

Uspokajają krzyczące wnętrza

Jeśli we wnętrzu od przesytu kolorów, faktur, struktur, dodatków aż głowa boli, dodatkowy mocny akcent w postaci kolorowych drzwi nie jest niestety najlepszym pomysłem. Zastosowanie drzwi w kolorze białym będzie w tym przypadku świetnym zabiegiem, w efekcie którego wnętrze stanie się harmonijne i nabierze większego ładu.


Spójność aranżacyjna

Śnieżna stolarka drzwiowa w całym mieszkaniu to łatwy sposób na spójność w eleganckim charakterze. Białe drzwi świetnie spełniają funkcję elementu łączącego różne style i światy.
Czystość

Biały kolor drzwi sprawia, że wnętrze nabiera nie tylko charakteru, ale także wrażenia porządku i ładu. Pomieszczenia oprawione w białe drzwi wprost zapraszają do środka, niezależnie od tego, czy zastaniemy w nich artystyczny nieład, czy minimalistyczny design.Comments


bottom of page