top of page

Drzwi fornirowane - elegancja i ponadczasowość, które zachwycają.

Zaktualizowano: 7 paź 2021


Gdy wchodzimy do domu lub mieszkania w czasie remontu, często trudno nam sobie wyobrazić to, że to nasze wymarzone miejsce do życia. Dopiero, gdy w otworach okiennych zamontowano już wymarzone okna a wszystkie otwory drzwiowe otrzymały własne skrzydła nasza wyobraźnia zaczyna działać. Pytania tylko – jakie drzwi wybrać, aby idealnie wpasowywały się w nasze gusta? Czy drzwi fornirowane będą dobrą decyzją?Czym jest fornir?


Fornir to nic innego jak cienkie płaty drewna. Uzyskuje się ją poprzez skrawanie drewna o dużej średnicy. Pocięte w ten sposób arkusze łączy się w wiązki tak, aby zachować odpowiednią kolejność w jakiej były skrawane. Dzięki temu można odtworzyć ciągłość słojów i ich odcienie zachowując niepowtarzalny wzór danego pnia.

Płaty nakleja się na bazę, czyli materiał z jakiego wykonane są drzwi. Drzwi fornirowane estetyką odwzorowują unikalny układ słojów, odpowiadają naturalnej kolorystyce drewna i pokazują jego strukturę. Możemy o nich powiedzieć, że całkowicie odzwierciedlają naturalne drewno.Jak dobrać wewnętrzne drzwi do domu?

W ofercie sklepów z elementami wyposażenia wnętrz udostępnia się ogromną ilość egzemplarzy drzwi. Ale skąd laik ma wiedzieć, jakie kryteria wyboru zastosować, czyli które z drzwi będą spełniały nasze wymagania co do izolacji akustycznej, cieplnej, komfortu otwierania i zamykania?

Drewno stanowi połączenie wyjątkowej trwałości i piękna. Otrzymamy to decydując się na zakup drzwi fornirowanych. Jednak czy każdy fornir jest taki sam? Do dyspozycji mamy fornir naturalny lub modyfikowany, który jest pozyskiwany ze specjalnych gatunków drzew rosnących na specjalnych plantacjach. Drewno skrawane jest na arkusze, które po usunięciu wszelkich niedoskonałości, poddaje się zabarwianiu. Fornir modyfikowany gwarantuje idealnie spójny odcień i strukturę słojów – w odróżnieniu od forniru naturalnego. Dzięki nowoczesnej technologii każdy arkusz wygląda identycznie i pozbawiony jest niedoskonałości w rodzaju przebarwień oraz dziur. Wykorzystując fornir naturalny można otrzymać drzwi, które wyglądają niczym z litego drewna oraz posiadają jego szlachetny i niepowtarzalny charakter. Wyprodukowane tą technologią drzwi mogą być lakierowane lub dla odważniejszych użytkowników olejowane.Drzwi wewnętrzne mogą być fornirowane naturalnym drewnem wielu gatunków różnego pochodzenia. Do naszych drzwi wykorzystujemy starannie wyselekcjonowane forniry europejskie, amerykańskie czy egzotyczne. To rewelacyjny sposób na to, aby połączyć naturalne piękno z nowoczesną funkcjonalnością.


Comments


bottom of page