top of page

Drzwi ukryte - ikona obecnego designu

Zaktualizowano: 9 sty 2019


Termin "drzwi ukryte" wywołuje skojarzenia z tajnymi pomieszczeniami schowanymi za ruchomymi regałami. W rzeczywistości mają one jednak o wiele bardziej praktyczne zastosowanie, a te, które pojawiają się w popularnych projektach, są znacznie bardziej eleganckie i wyrafinowane. Ukryte drzwi idealnie pasują do minimalistycznych aranżacji, więc nie dziwi fakt, że cieszą się coraz większą popularnością.


Spójna przestrzeń


Trendy w architekturze zmieniają się co pewien czas, jednak od wielu lat triumfy świeci styl skandynawski, minimalistyczny. Nic nie zapowiada również tego, żeby moda ta miała przeminąć, a dzieje się tak z kilku ważnych powodów. Mieszkania i domy utrzymane w takich aranżacjach są nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne i funkcjonalne. Czystość linii i skromna paleta barw pozwalają bawić się dodatkami oraz dekoracjami w przeróżny sposób, a to wszystko bez uzyskania efektu przepychu czy chaosu. Drzwi ukryte idealnie wpisują się w ideę minimalistycznego wystroju, dając właścicielom jeszcze większe możliwości przy projektowaniu pomieszczeń. Jakie korzyści wynikają z zamontowania ukrytych drzwi?Nowoczesny wygląd


Osoby, które decydują się na odświeżenie mieszkania lub domu, często wybierają właśnie zmianę tradycyjnych skrzydeł na ukryte drzwi, ponieważ już takie rozwiązanie wystarczy, by uzyskać efekt bardzo nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Nie trzeba wiele, by pożegnać się z przestarzałym wystrojem. Ukryte drzwi można dopasować do koloru ścian, jak również zrobić z nich osobny element dekoracyjny – w obu tych formach nadal będą wyglądać świetnie. Warto pamiętać o tym, że mogą one również pokreślić prostotę i wysoką jakość mebli w swoim otoczeniu. Tradycyjne drzwi często zaburzają rytm w mieszkaniach, szczególnie takich, które są skoncentrowane na nowatorskich rozwiązaniach.
Główny element dekoracyjny


Nie da się zaprzeczyć temu, że ukryte drzwi są po prostu fenomenalne. Ich wyjątkowa budowa sprawia, że każda osoba, która zwróci na nie uwagę, będzie zachwycona. Dotyczy to zarówno wielkich, podwójnych skrzydeł, jak również i tych pojedynczych. Ta druga opcja świetnie sprawdza się w przypadku ciasnych korytarzy, z których jest dojście do kilku pokoi – estetyczny wygląd ukrytych drzwi sprawia, że takie pomieszczenie jest mniej przytłaczające.
Optyczne powiększenie przestrzeni


Jedną z najważniejszych zalet ukrytych drzwi jest to, że w znaczący sposób wpływają one na optyczne powiększenie przestrzeni. Brak dodatkowych linii i wypukłości sprawia, że wzrok nie zatrzymuje się na poszczególnych elementach, dzięki czemu ma się wrażenie ciągłości i spójności. Drzwi ukryte są więc również świetnym wyborem w przypadku małych pomieszczeń, gdyż nie tylko dodają uroku, ale również centymetrów.Commentaires


bottom of page