top of page

Wybieramy drzwi – czy to prawda, że trzeba je dobrać do okien i podłogi?


Drzwi otwierają przedsionek do naszych domów i mieszkań, a to miejsca, które wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Odpowiednio dobrane drzwi, zarówno te zewnętrzne, jak i zewnętrzne, są nie tylko funkcjonalnym elementem wykończenia domu, ale również mogą stanowić ciekawy, oryginalny dodatek aranżacyjny.Drzwi do łazienki i kuchni

Obecnie mamy na rynku ogromny wybór różnorodnych drzwi wewnętrznych. Nasze wnętrza bardzo szybko ulegają zmianom aranżacyjnym, ponieważ coraz większą wagę przykładamy do atmosfery panującej w danym pomieszczeniu. Lubimy, gdy nasz dom godnie reprezentuje domowników, dlatego z pieczołowitością dobieramy dodatki i elementy wykończenia domu a każdą decyzję poprzedza dłuższa refleksja. Doskonale wiemy, że drzwi powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz atrakcyjne przede wszystkim dla nas. To my będziemy codziennie obcować z wyposażeniem naszego domu i jego wystrój powinien odpowiadać naszym gustom estetycznym. Nie musimy jednak surowo trzymać się zasad, dlatego że od kilku lat panuje moda na eklektyzm form i mieszankę stylów.

Współczesne europejskie mieszkanie cechuje się różnorodnością kolorów oraz dowolnością w wyborze form. Jedno jest pewne: we współczesnym mieszkaniu nie powinno wiać nudą! Nikogo nie dziwi fakt, że drzwi do sypialni są wykonane z pięknego, klasycznego dębu, którego cechą charakterystyczną jest szlachetne usłojenie, kuchnię otwierają białe drzwi w wielkie, czerwone grochy, natomiast drzwi do łazienki są w jasnym odcieniu błękitu kojarzącym się z łagodnymi falami bijącymi o złote plaże Lazurowego Wybrzeża.

Współcześnie, coraz częściej wybieramy drzwi, meble oraz dodatki według naszych własnych preferencji i kaprysów. W efekcie, powstaje piękny, unikatowy miraż z naszych upodobań estetycznych, które nas wyróżniają. Przy dużym, drewnianym stole może stać dwanaście krzeseł o różnych rozmiarach i w różnych kolorach, które są wyprodukowane przez różnych producentów. Dokładnie taka sama zasada obowiązuje przy dobrze drzwi, a jest nią… brak zasad!
Drzwi do naszej kreatywności

Pomieszczenia w naszym mieszkaniu lub domu mogą posiadać totalnie odrębny charakter i dzielić dom na unikatowe segmenty. Parapet i okna mogą być drewniane, natomiast drzwi oszklone lub lakierowane na biało. Im więcej kombinacji w kolorach oraz różnorodności w doborze materiałów, tym bardziej dane pomieszczenie wydaje się być charakterne. Aranżacja domu powinna być dopasowana do indywidualnego charakteru jego domowników. Kreatywność i oryginalność – te określenia dominują podczas aranżacji wnętrz. Ważne jest jednak to, aby przenieść na urządzane przez nas wnętrza naszą kreatywność i po prostu dobrze bawić się przy ich aranżacji.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page