top of page

NOWOCZESNE DRZWI WEWNĘTRZNE

nowoczesne drzwi wewnętrzne

Dyskretne a zarazem funkcjonalne... Typowe, a jednak zupełnie inne... Zaskakujące i przykuwające uwagę... Nowoczesne drzwi wewnętrzne to nie tylko oryginalne wzornictwo i ciekawe wykończenie, to przede wszystkim szereg innowacyjnych systemów, dzięki którym sam kreujesz swoją przestrzeń.

 

Jako specjaliści od rozwiązań nietypowych o nowoczesnych drzwiach wewnętrznych wiemy prawie wszystko, a z pewnością bardzo dużo. Wiemy na przykład, że są takie przestrzenie, w których korzystanie z tradycyjnych drzwi rozwieranych to prawdziwy koszmar. Koszmar, który często kończy się zdjęciem drzwi z zawiasów i przymusowym otwarciem przestrzeni, która powinna być zamknięta. Wiemy również, że w takich przestrzeniach doskonale sprawdzają się drzwi przesuwno-obrotowe Ergo. Skrzydło drzwi Ergo w niczym nie różni się od tradycyjnego skrzydła drzwiowego, dlatego system można zastosować wyłącznie w miejscach newralgicznych – tam, gdzie zwyczajnie nie ma miejsca na tradycyjne drzwi – w pozostałych futrynach osadzając identycznie wykończone skrzydła rozwierane.

 

Nowoczesne drzwi wewnętrzne do modernistycznych wnętrz

 

Wszędzie tam, gdzie rezygnujemy z elementów dekoracyjnych na rzecz minimalizmu stałe elementy wyposażenia wnętrz przejmują na siebie rolę dekoracji. To samo dotyczy drzwi wewnętrznych. Dlatego warto zadbać o to, żeby były nie tylko funkcjonalne, ale również wizualnie atrakcyjne i przyjemne dla oka. Interesującą alternatywą dla tradycyjnych drzwi będą tutaj systemy drzwi ukrytych. W zależności od uwarunkowań technicznych możemy zdecydować się na drzwi ukryte w standardowym rozmiarze lub drzwi wysokie. Te drugie przyjmują postać panelu ściennego, który ciągnie się od podłogi po sam sufit. W zależności od zamysłu aranżacyjnego ukryte drzwi wysokie mogą być wtopione w ścianę lub stanowić wyrazisty akcent kolorystyczny, który ze względu na niewidoczną ościeżnicę oraz dyskretną klamkę całkowicie zamaskuje otwór drzwiowy. Tego typu rozwiązania są szczególnie polecane w pomieszczeniach, w których ze względu na rozgałęzianie się ciągu komunikacyjnego jest wiele otworów drzwiowych. Pomieszczeniami takimi są np. otwarte salony.

 

Ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz są również drzwi wahadłowo-obrotowe Pivot. Warszawa i Łódź zna ten system przede wszystkim z postindustrialnych loftów, w których do podziału dużych otwartych przestrzeni zamiast ścian działowych wykorzystuje się właśnie wysokie drzwi Pivot. W pozycji zamkniętej drzwi do złudzenia przypominają ścianę, podczas gdy wystarczy lekkie pchnięcie, żeby ujawniły przejście do kolejnego pomieszczenia. Podobnie jak rozwierane drzwi wysokie, system Pivot sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy zachować płynność ciągów komunikacyjnych, jednocześnie eliminując tradycyjne drzwi.

 

Klientów zainteresowanych innowacyjnym rozwiązaniami z zakresu stolarki drzwiowej zapraszamy do studia MIMEK DESIGN&DOORS (Warszawa, ul. Bartycka 24/26 lokal 104). Nasi doradcy przedstawią Państwu dostępne systemy drzwiowe i szczegółowo opowiedzą o ich zastosowaniach.  

bottom of page